NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ VETERİNER HEKİMLİK FAKÜLTESİ

2017 KONYA

GÖNÜLLÜLÜK PROJELERİMİZ

İş yaşamındaki girişimlerini sosyal sorumluluk projeleriyle eklemlendiren Özşenol Grubu, Türkiye’nin kültür, sanat, çevre ve eğitim alanındaki gelişimlerine katkıda bulunmayı görev kabul ediyor. Önceleri bireysel paylaşımlarla sürdürülen etkinler yıllarla birlikte olanaklarla çerçevesinde büyüyüp yaygınlaşıyordu.

Bu bazen eğitim kurumlarında fırsat eşitliği sağlamak, bazen genç sanatçıların yolunu açmak, bazen de umutları yeşertecek ilk kıvılcımları oluşturmak şeklinde somutlaşıyordu.

Şimdi, kurumsal düzeyde ve bütünleşik hizmet anlayışıyla yeniden yön verme zamanıydı. Bu düşüncelerin ışığında yeni bir adım daha atılıyor baba mirası duyarlılık ruhu, yeni bir kimliğe dönüşüyordu.

Türkiye 2000’li Yıllar Çevre Sağlık Kültür Eğitim Bilişim Teknolojiler Araştırma Geliştirme ve Dayanışma Vakfı

BABADAN OĞULLARA

Özşenol Grubu’nun kurucu ortaklarından Mustafa Özşenol; bireysel ve toplumsal sorunlara duyarlılığı, dürüstlüğü, paylaşımcılığı, gelecek kuşaklara yansıtacağı “tek baba mirası”nı; “Türkiye 2000 li Yıllar Çevre Sağlık Kültür Eğitim Bilişim Teknolojiler Araştırma Geliştirme ve Dayanışma Vakfı” adı altında kurumsallaştırdı. Aile vakfı niteliğindeki vakfın kurucuları Mustafa Özşenol, Sabire Özşenol, İbrahim Özşenol ve Burak Özşenol’dur. Vakfın başkanlığını Sabire Özşenol anne yüreğinin dokunuşuyla yürütmektedir.

GENÇLERE DEĞER VERMEK FIRSAT VERMEKLE BAŞLAR

Gençlere eğitim eşitliği yakalamalarına katkıda bulunmak, Geleceği önceleyen yeni yaklaşımlarla gençlere farklı bakış açısı kazandırmak ve üreten gençlerle geleceği hazırlamak

TOPLUMUN DİREĞİ AİLELER EL ELE, GÖNÜL GÖNÜLE

Aile birliğinin korunması ve kollanması adına, zorluk yaşayan aileleri desteklemek Süregiden desteklerle zordaki ailelerin gelecekteki yaşam kalitelerini yukarı taşımalarına katkıda bulunmak

TOPLUMUN DİREĞİ AİLELER EL ELE, GÖNÜL GÖNÜLE

Aile birliğinin korunması ve kollanması adına, zorluk yaşayan aileleri desteklemek Süregiden desteklerle zordaki ailelerin gelecekteki yaşam kalitelerini yukarı taşımalarına katkıda bulunmak

Kültür mirasının korunup kollanmasına yönelik kurum ve kuruluşların etkinliklerinin destekçisi…
Sanata ve sanatçıya, hak ettiği değeri veren girişimlerin paydaşı…
Doğal yaşamı koruma ve çevre bilincinin, gelecek nesillere aktarımının gönüldaşı...

PROJELER

İbrahim Özşenol adını taşıyan Necmettin Erbakan Üniversitesi Veteriner Hekimlik Fakültesi’nin tüm inşai faaliyetleri ve hazırlıkları Özşenol Grubu tarafından eksiksiz tamamlanarak yetkililere teslimi gerçekleşti. Fakülte’de eğitim faaliyetleri 2021 yılı itibari ile başladı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın işbirliğiyle “Özşenol Aile Ormanı” oluşturmak için çalışmalar başlatıldı.

SÜREYYA AĞAOĞLU

Süreyya Ağaoğlu Çocuk Dostları Derneğinin 10 yılı aşkın süre yöneticiliğini yürüten Mustafa Özşenol, denetleme kurulu üyeliği yapmıştır.

www.sacdd.com
Necmettin Erbakan Üniversitesi
Necmettin Erbakan Üniversitesi

Eğitimi her zaman ülkenin kalkınmasındaki en önemli etken olarak gören Özşenol Grubu, Konya Ereğli’de bir fakülte binası inşa edip Necmettin Erbakan Üniversitesi’ne Veteriner Fakültesi olarak bağışlamıştır.

www.erbakan.edu.tr/veteriner